مرحله اول : به همه داوطلبان فرمی دو سه صفحه ای داده میشود که در آن مشخصات خود، اسم و فامیل و شماره شناسنامه و… را مینویسند

مرحله دوم : دانشجویان وارد اتاق معاینه پزشکی میشوند ، که یک
پزشک آنها را معاینه میکند

1- بینایی سنجی
2- شنوایی سنجی
3- فشار خون
4- وزن
5- پر کردن فرمی درباره ی سابقه ی بیماری در خود و والدین
( هرچه را که به نفعتان هست همان را بنویسید)

مرحله سوم :

داو طلب وارد اتاق مصاحبه میشود ، در این اتاق 3 تا 5 نفر نشسته اند، که فقط دو یا 3 نفر آنها سوال می پرسند و بقیه فقط رفتار و حرکات شما را چک میکنند.

مصاحبه در واقع شبیه یک گفتگوی دونفره و درد و دل و تبادل نظر است ، آنها نظرات خودشان را میگویند، و نظر شما را هم می پرسند، از این رو ترسی ندارد.

مرحله چهارم

داو طلب وارد اتاق گزینش می شود، که در آن یک نفر از  شما  حدود چهار صفحه سوال می پرسد و می نویسد، سوالات درباره ی احکام و اطلاعات سیاسی و اخبار مرتبط روز و همچنین سوالاتی دربارۀ خانواده ی شما می پرسند ( شغل آنها ، نوع پوشش و …)

راهنمای کامل مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان. مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شامل 6 بخش است که شامل گزینش، مصاحبه، معاینات پزشکی، بررسی مدارک و چند مورد دیگر که در این ویدئو بطور کامل شرح داده شده است. با دانستن مراحل مصاحبه تربیت معلم و نیز یادگیری سوالات مهم و رایج آن که در سایت دبیرشو دات کام www.dabirsho.com قابل تهیه است، یک قدم به موفقیت در این مصاحبه استخدامی نزدیکتر شوید.

 مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

.
.